اخبار و اطلاعیه

به گزارش پیک نکا، زیبایی های بسیاری در جهان وجود دارند که شاید همه ی انسان نتوانند که این شاهکار ها را لمس کنند و یا حتی از نزدیک ببینند. مناظری که فقط و فقط سهم گروه خاصی از انسان ها می شوند و کسانی که توانایی سفر و دست و پنجه نرم کردن با سختی های خاص این مناطق را داشته باشند می توانند از دست نخوردگی و زیبایی بکر آن لذت ببرند

ادامه ›

یکی از اهداف تقسیم بندی مناطق کشور اعم از دهستان، بخش، شهرستان و استان به منظور سهولت اداره آن، تامین امنیت و بهبود اوضاع اجتماعی و اقتصادی است. این تقسیم بندی گاه بر مبنای تاریخ و فرهنگ، اوضاع جغرافیایی، جمعیت و گاه بر حسب ملاحظات سیاسی و وجود افراد ذینفوذ برای دست یابی به اهداف خاص ( بویژه در دوره معاصر ) صورت می گیرد.

ادامه ›

گروه مؤسسات قرآنی مردم‌نهاد: مؤسسه فرهنگی قرآن و عترت ثقلین هوسم رودسر از جمله نخستین تشکل‌های خودجوشی در شرق گیلان است که موفق به اخذ مجوز رسمی از ارشاد شده است و تاکنون فعالیت‌های گسترده‌ای در حوزه کلام الله مجید و اهل‌ بیت(ع) انجام داده است.

ادامه ›

رشت - ایرنا - تکمیل و بهره برداری کامل سد پلرود گیلان، علاوه بر تأمین بهتر و سامان بخشیدن به وضعیت آبرسانی شهرهای شرق استان، تولیدکننده انرژی برقآبی نیز هست و با اختصاص اعتبار لازم، پرونده نزدیک به هفت ساله این سد بسته می شود.

ادامه ›

نوشهر - ایرنا - مدیر جهادکشاورزی شهرستان رامسر با اشاره به اعزام کارشناسان جهادکشاورزی استان به دهستان اشکورعلیا گفت : تاکنون 200 هکتار از اراضی کشاورزی و باغی این منطقه برای مبارزه با ملخ های بومی البرز سمپاشی شده است.

ادامه ›

رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی در چابکسر از واگذاری ۴۲هزار اسناد املاک علوی طی سه سال گذشته خبر داد و گفت: برای هر استان ۲۰میلیارد تومان تسهیلات کارآفرینی در روستاها پیش بینی شده است.

ادامه ›