واگذاری ۴۲هزار اسناد املاک علوی طی سه سال گذشته / تخصیص اعتبار ۲۰میلیاردی تسهیلات کارآفرینی در روستاها

رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی در چابکسر از واگذاری ۴۲هزار اسناد املاک علوی طی سه سال گذشته خبر داد و گفت: برای هر استان ۲۰میلیارد تومان تسهیلات کارآفرینی در روستاها پیش بینی شده است.
به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از رودسریها ، مراسم واگذاری هزار فقره اسناد املاک علوی به اهالی شهرستان رودسر  عصر دیروز با حضور محمد سعیدی کیا رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی و جمعی دیگر از مسئولان کشوری و استانی در مسجد امام زاده ابیض چابکسر برگزار شد.

 

سعیدی کیا در این مراسم از واگذاری ۴۲ هزار اسناد املاک طی سه سال گذشته در کل کشور به مردم خبر داد و گفت: امروز نیز شاهد واگذاری یک هزار مورد از این اسناد و املاک به مردم شهر چابکسر هستیم که مساحت مجموع این املاک ۲۹۵هزار و ۴۸۰متر مربع می باشد.

 

 

وی در ادامه به اعطای تسهیلات سرمایه گذاری در روستاها به متقاضیانی که به دنبال کارآفرینی هستند اشاره کرد و افزود: این تسهیلات با ارائه طرح از سوی متقاضیان صورت میگیرد و اعتبار پیش بینی شده برای هر استان ۲۰میلیارد تومان می باشد که از طریق بانک سینا اعطاء می گردد.

 

رئیس بنیاد مستضعفان کشور خاطرنشان کرد: تاکنون در استان گیلان ۲۲۰ طرح ارائه شده که از این تعداد ۳۶ طرح با ۸میلیارد تومان تسهیلات تصویب گردیده و ۲۴ طرح در مرحله قرار داد می باشد.

 

سعیدی کیا از مسئولانی استان گیلان خواست از فرصت به دست آمده جهت سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال در استان حداکثر بهره را ببرند.

 

 

گفتنی است در طول سه سال اخیر و طی ۴ حضور سعیدی کیا رئیس بنیاد مستضعفان ، سه هزار و ۳۰۰ فقره سند به متراژ ۱۱۲ هزار متر و با ارزش ۱۱۶ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان در اختیار روستائیان شهرستان رودسر قرارگرفته است.(۸۰۰ فقره اسناد در روستای بازنشین بخش رحیم آباد، ۵۰۰ فقره در قاسم آباد علیاء بخش چابکسر و ۱۰۰۰ فقره در واجارگاه بخش کلاچای)
رحیم آباد